У світі форм і величин

Математичні завдання й вправи вчать дітей думати, логічно мислити, розширюють їх представлення про навколишнє.

Вивчення елементів геометрії розвиває просторові уявлення, образне мислення.

Мета вивчення елементів геометрії - це вміння орієнтуватися в основних напрямах положення і руху на площині і в просторі; знати найпростіші геометричні форми, пізнавати і знаходити їх у навколишньому середовищі; знати назви основних елементів фігур і деяких тіл, уміти їх показати і полічити; вміти вимірювати довжину відрізків і креслити відрізки заданої довжини, вміти будувати прямокутники на папері в клітинку.

Потреба у найпростіших вимірах виникає у дітей в практичних діях: зробити однакові за довжиною та шириною грядки, стати один за одним за зростом під час занять фізкультурою, визначити, під час конструктивно - будівельних ігор, чия будівля вища, хто на занятті з фізкультури стрибнув далі тощо.

У повсякденному житті й в домашніх умовах виникають найрізноманітніші за характером ситуації, що потребують елементарних навичок вимірювальної діяльності. Чим краще дитина опанує це, тим результативніше і продуктивніше протікає ця діяльність. Навчившись правильно вимірювати на спеціальних заняттях, діти зможуть використовувати ці вміння у процесі ручної праці, створюючи аплікації, конструюючи, при розбивці грядок, клумб, доріжок тощо.  Цілеспрямоване формування елементів вимірювальної діяльність у дошкільному віці закладає основи навичок і умінь, необхідні в майбутньому житті.

Вимірювання

Геометричні фігури

Порівняння предметів