Порівняння виразів
Останнє редагування: 2015-02-26
Автор: Дякова Альона Сергіївна
Тема: Порівняння виразів, які містять табличні випадки множення числа 2.
Розв’язування задач на множення.
Мета: формувати в учнів уміння порівнювати вирази, які містять табличні
випадки множення числа 2; вправляти у розв’язуванні задач на
множення числа 2. Розвивати наполегливість, кмітливість.
Ураховуючи виховні та розвивальні функції текстових задач,
виховувати цікавість до навколишнього світу.
Обладнання: карта подорожі; скринька зі «скарбом»; предметні малюнки;
картки з диференційованими завданнями; підручник
(авт. М.В.Богданович).
Хід уроку
І.Організаційний момент
1.Сворення сприятливої атмосфери. Налаштування учнів на роботу.
Учитель. Продзвенів уже дзвінок.
Починається урок.
Він зимовий і цікавий,
Тож гостей зібрав чимало.
Від щирого серця їм всім побажаємо:
Діти: Доброго ранку, усіх ми вітаємо,
Здоров’я і миру усім вам бажаємо.
- Подаруйте мені свої милі усмішки, а я вам побажаю, щоб ваші знання ніколи не вичерпувались.
2. Вправа «Очікування».
- Діти, чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
- Якими ви повинні бути?
Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо урок, а він, дійсно, у нас буде особливий. І це залежить від вашої активності та уважності.
Котить море сині хвилі,
Кораблі вдалі пливуть.
І ми будем з вами нині
Вирушати в дивну путь.
Наша подорож буде морською. Головною метою подорожі є – знайти скарб. Допоможе нам у цьому карта, на якій зазначено відповідний маршрут.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Усна лічба.
- Ми вирушаємо на кораблі з порту Пізнайко. У цьому порту сталася неприємність. Дельфін на піску написав приклади, проте набігла морська хвиля і змила їх. Допоможімо дельфінові!
+ 24 = 55 100 - = 91 * 2 = 12
80 - = 64 2 * = 4 2 + 2 + 2 =
2. Гра «Рибалки» (робота в парах, на картках).
- Дельфінові допомогли! Але в цьому самому порту інші морські рибки потрапили в біду. Їх посадили в тісний акваріум. Рибок можна звільнити, розв’язавши запропоновані завдання від кожної рибини, і, таким чином, виловити їх.
(Завдання від трьох рибок написані на зворотному боці малюнку (рибки для трьох пар учнів))
1-ша пара
а)Знайдіть суму 18 і 22.
б) Що таке чотирикутник?
в) Одна курка важить2 кг. Скільки важать 5 таких курок?
2-га пара
а) Знайдіть різницю чисел 40 і 13.
б) Що таке квадрат?
в) Риба акула завдовжки 8 метрів, а голубий кит – на 22м довший. Якою є
довжина голубого кита?
3-тя пара
а) Знайдіть добуток чисел 2 і 8.
б) Перетворіть у см: 1дм 9см.
в) Назвіть назви компонентів при дії множення.
3. Каліграфічна хвилинка.
- Які числа потрібно закреслити, щоб кожне наступне число було на дві одиниці менше за попереднє?
14; 13; 12; 11; 9; 7.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
- На нашому шляху зустрівся цар моря – Нептун. Із водних глибин ми чуємо його голос.
Я – морський цар Нептун. Хто порушив мій спокій? Хто хоче зайти в мої володіння? Ви пливете до Острова скарбів? Якщо ви хочете знайти скарб, то повинні розв’язати ще багато прикладів та задач, що містять таблицю множення числа 2. Ви готові працювати?
Нептун — володар світових вод, Океану. У слов'ян — Цар Моря, Цар Морський, Водяник. У переносному значенні — морська стихія.
Нептун жив у палаці у морських глибинах. Здіймав або гамував на морі бурю, викликав землетрус тощо. Рибальською острогою підіймав кораблі, що осіли на мілині або між скелями, а тим, хто зазнав корабельної аварії, посилав швидкі течії, які несли їх до безпечних берегів. Його владі підлягали острови, узбережжя й гавані, де йому споруджували храми, вівтарі, статуї та приносили в жертву білого коня, дельфіна або соснові гілки. Нептун часто бував серед інших богів на Олімпі.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Зупинка «Коралові рифи прикладів».
а) Записати добутки чисел 2 і 3, 2 і 7, 2 і 9.
б) Коментовано (письмово).
36+43=79 63-38=25 25+44=69 52-27=25
2. Зупинка «Острів Задачний».
а) Робота над задачею (письмово).
v У Софійки в акваріумі 9 рибок, у Валерії – 7, а у Тамари – на 8рибок більше, ніж у Софійки та Валерії разом. Скільки рибок у Тамари?
v У зоомагазині в 6 акваріумах було по 2 золоті рибки. Скільки всього золотих рибок було в зоомагазині?
б) Фізкультхвилинка
Море почало хвилюватися. (Махають руками повільно).
Вітер подув сильніше, і почався шторм. (махають руками швидше).
Корабель нахиляється вперед, назад, ліворуч, праворуч. (Повтор рухів тричі).
Усі налякалися, але згодом буря почала вщухати, море заспокоїлося. (Махають руками повільно).
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Зупинка «Думай сам».
а) Самостійна робота за індивідуальними картками.
Учні заштриховують приклади, результати яких дорівнює 8. Якщо учні отримують малюнок – човник, то приклади розв’язані правильно. На власному човнику вони пливуть на «Острів скарбів».
2. Зупинка «Острів скарбів».
- Скарб, що лежить у скрині, охороняє велика риба. Які геометричні фігури вона становить?
- Трикутників – 9
- Чотирикутників – 2
- Кругів – 1
- На скринці є великий кодовий замок. Розшифруйте його код!
а). Логічна задача
У відрі 9 літрів води. Чи вистачить цієї води, щоб наповнити 5 дволітрових банок? (Не вистачить)
б). Усне обчислення виразів на засвоєння таблиці множення числа 2.
2*2 2*4 2*5 2*6 2*7 2*8 2*9
М О Л О Д Ц І
(Розв’язки прикладів – код замка. Зі зворотного боку карток – літери, що утворюють слово «Молодці»).
- Відкриваємо скриньку зі скарбом, а в ній – подяка від Нептуна! (Читає учитель).
- Я, цар Нептун, дарую учням 2 класу великий скарб – нові знання з математики. Нехай ці знання знадобляться вам у подальшому навчанні і житті. До зустрічі!
VІ. Підсумок уроку
Рефлексія
- Чи виправдалися ваші очікування від сьогоднішнього уроку?
- На якій зупинці ми затрималися найдовше?
- Які нові знання ви отримали?
VІІ. Домашнє завдання (на картках)