Адаптація та психологічний супровід дітей в умовах травматичної кризи
Останнє редагування: 2016-02-08
Автор: Міщенко Світлана Григорівна
Адаптація та психологічний супровід дітей в умовах травматичної кризи
Номінація: «СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА РОБОТА»
Автор-укладач Міщенко Світлана Григорівна, практичний психолог закладу «Загальноосвітня школа I-III ступенів №36 Вінницької міської ради»
Міщенко С.Г. Адаптація та психологічний супровід дітей в умовах травматичної кризи. Методичний посібник / С.Г.Міщенко. - Вінниця: ММК, 2016, 131 с.
Рецензенти:
Кучма Н.А., заступник директора з навчально-виховної роботи закладу «Загальноосвітня школа I-III ступенів №36 Вінницької міської ради»
Воловодівська Ж.О., методист з практичної психології та соціальної роботи міського методичного кабінету Департаменту освіти Вінницької міської ради
Рекомендовано методичною радою
закладу «Загальноосвітня школа I-III ступенів №36 Вінницької міської ради»
(Протокол №3 від 19.01.2016 р.)
У запропонованому методичному посібнику представлено досвід роботи практичного психолога закладу з дітьми, які пережили травмувальні події. Вони спрямовані на вирішення питань, пов’язаних із запобіганням і протидією негативних чинників, які спричиняють або можуть спричинити поглиблення кризового стану, що є особливо актуальним для сучасної ситуації в Україні.
Посібник містить авторські методи роботи з дітьми, розроблені на основі адаптації деяких психотерапевтичних напрямків роботи. А також використані новаторські методи у роботі з дітьми на основі принципів гуманістичної психології та педагогіки.
Розрахований на використання у роботі практичних психологів та соціальних педагогів загальноосвітніх закладів, а також як практичний посібник на допомогу спеціалістам, які працюють з дітьми в умовах травматичної кризи.
ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………......................................……….................. 4
РОЗДІЛ I. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПСИХОЛОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ДІТЕЙ, ЯКІ ПЕРЕЖИЛИ ТРАВМУВАЛЬНІ ПОДІЇ
1.1.Проблема психологічного супроводу дітей, які пережили травмувальні події у психолого–педагогічній літературі………….....................................................…….……..6
1.2. Основні переживання вимушених переселенців…….......................………………………14
1.3. Модель психолого-педагогічного супроводу дітей в умовах травматичної кризи..21
РОЗДІЛ II. ВПРОВАДЖЕННЯ МОДЕЛІ ПСИХОЛОГО – ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ДІТЕЙ В УМОВАХ ТРАВМАТИЧНОЇ КРИЗИ В ЗАКЛАДІ «ЗШ №36 ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»
2.1. Робота практичного психолога з батьками дітей, які пережили травмувальні події.29
2.2.Психологічний супровід дітей в умовах травматичної кризи ……...........................50
2.3. Робота практичного психолога з педагогічним колективом…………...................…… 87
2.4. Результативність реалізації моделі психолого – педагогічного супроводу дітей, які пережили травмувальні події в закладі «Загальноосвітня школа I-III ступенів № 36 Вінницької міської ради»……………………………………..................................................…..105
ВИСНОВОК…………………………………………………………….......................................….............114
ДОДАТКИ………………………………………………………………….............................................……...116
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………...................................……………..….....128