РОЗДІЛ І. Аналіз психологічної літератури за темою: «Батькам обдарованої дитини»
Останнє редагування: 2016-03-14
Автор: Базалійська Любов Петрівна
Проблема виховання обдарованої особистості стала невід'ємною частиною нашого життя, нагальною потребою сучасного етапу розвитку нашої краіни, від вирішення якої певною мірою залежить і подальший розвиток нашої цивілізації. Для України, яка прагне до статусу розвиненої, правової і демократичної держави, створення системи розвитку обдарованої особистості є необхідною умовою досягнення успіху на цьому шляху. Для того, щоб зберегти національне багатство – талановитих та обдарованих дітей, необхідно навчитися допомагати обдарованій особистості знайти себе , правильно оцінити свій дар, обережно підтримати та сприяти розвитку обдарувань.
Серед завдань реформування системи освіти одне з провідних місць посіла проблема формування нової генерації національної еліти. Сьогодні під керівництвом академіка В.О. Моляко та його послідовників О.І. Кульчицької, М.А. Гнатка, О.Л. Музики та інших в Україні створено вітчизняну наукову школу, яка займається дослідженням проблеми обдарованості та розвитком творчого потенціалу особистості.
Журнали «Обдарована дитина», «Питання психології», «Практична психологія та соціальна робота», газети «Шкільний світ» та інші постійно роблять публікації про природу дитячих здібностей та обдарованості, систему пошуку та визначення талантів, обдарованості, публікують розробки з питань побудови процесу навчання і виховання, спрямованого на всебічний розвиток природних задатків.
Цікавими для батьків можна назвати таких авторів: Карпенко Н. А., Костюк Г. С., Лейтес Н. С., Холодна М. А., Юркевич В. С. та інші.
Достатня кількість психолого-педагогічної літератури на тему «Батькам обдарованої дитини» надає змогу задовольнити запит від батьків на наукове визначення понять «обдарованість», «види обдарованості», «прояви обдарованості», «розуміння батьками». І все ж психологічна просвіта батьків залежить від своєчасно поданої інформації фахівця (психолога, педагога) та практичного супроводу сім’ї обдарованої дитини.