Аннотація до гри
Останнє редагування: 2017-03-21
Автор: Кравчук Наталія Іванівна
Методичний аспект
дидактичної гри «Загадковий лабіринт»
Мета:
- вчити самостійно складати розповідь за сюжетними картинками, за задумом; формувати вміння будувати монолог відповідно до ситуації, переказувати зміст відомих казок, оповідань;
- спонукати переказувати знайомі художні твори, сприяти включенню у розповідь примовок з тексту казки, якомога точнішій передачі мовлення персонажів; стежити за послідовністю відтворення подій;
- сприяти розвитку словника, збагачувати лексику спільнокореневими словами, прикметниками, дієсловами;
- закріпити знання літер українського алфавіту;
- формувати граматичну правильність мовлення;
- розвивати уміння добирати слова на заданий звук, зв’язне мовлення, пам'ять, увагу, мислення, фантазію, дрібну моторику;
- виховувати любов до казки, повагу до казкових персонажів.
До складу дидактичної гри входить:
ігрове поле, набори фішок – карток на підставці, м’ячик (діаметр – 3 см)
Використання:
1. Як дидактична гра, в яку можуть грати 1-5 дітей.
2. Як посібник, для індивідуальних занять з дітьми.
3. Як посібник для розвитку дрібної моторики.
Ігрові дії:
Дитина прокочує м’ячик по спіралі та виконує завдання педагога.
Освітня лінія «Дитина у світі культури
Літературна скринька»
Варіант гри «Пригадай казку»
(молодший, середній, старший дошкільний вік)
Хід гри:
Педагог знайомить дитину з лабіринтом та повідомляє, що у ньому заховано багато цікавинок, запитує, чи хотіла б дитина дізнатися про них, та запрошує до гри.
На ігровому полі розміщені зупинки з картками – ілюстраціями до казки. Запропонувати дитині вирушити в подорож з м’ячиком Веселунчиком по казковому лабіринті. Педагог запрошує прокотити м’ячик по лабіринті однією рукою та відтворити зміст та послідовність подій казки.
Варіанти гри «Нова казка»
(середній, старший дошкільний вік)
Хід гри:
На ігровому полі розміщені зупинки – казкові герої. Вихователь звертається до дитини з пропозицією відправитися в подорож лабіринтом казок з м’ячиком Веселунчиком та скласти нову казку. Педагог розпочинає розповідь. Під час подорожі необхідно назвати казкових героїв, вказати їхні риси, пов’язати їх у новий сюжет.
Варіанти гри «Розкажи вірш»
(середній, старший дошкільний вік)
Хід гри:
На ігровому полі розміщені зупинки – картки з зображенням елементами схеми до вірша . Вихователь звертається до дитини з пропозицією відправитися в подорож лабіринтом з м’ячиком Веселунчиком та розповісти вірш. Педагог розпочинає розповідь, дитина продовжує.
Освітня лінія «Мовлення дитини»
Варіанти гри «Зустріч із смішариками»
(молодший, середній, старший дошкільний вік)
Хід гри:
На ігровому полі розміщені зупинки – картки із зображенням смішариків. Вихователь повідомляє дитині, що Веселунчик відправився на пошуки смішариків, а коли він їх зустрів, то між ними розпочалися розмова…
Варіанти гри «Історії з Веселунчиком»
Хід гри:
На ігровому полі розміщені зупинки – картки із зображенням будь – яких предметів чи істот(за однією чи різними темами). Вихователь звертається до дитини з пропозицією відправитися в подорож лабіринтом з м’ячиком Веселунчиком та скласти історію про…
Варіанти гри «Добери словечко»
(молодший, середній, старший дошкільний вік)
Хід гри:
На ігровому полі розміщені зупинки – картки із зображенням будь – яких предметів чи істот (за однією чи різними темами). Педагог пропонує дитині разом з Веселунчиком допомогти зображеним героям дібрати слова – друзів -лагідну назву, назву ознаки, назву дії.
Варіанти гри «Добери пару»
(середній, старший дошкільний вік)
Хід гри:
На ігровому полі розміщені зупинки – картки із зображенням. Вихователь пропонує дитині відправитися в подорож лабіринтом з м’ячиком Веселунчиком, визначити перший звук зображення та дібрати до нього слово, що починається із того самого звуку звуку. Аналогічно проводиться гра на останній звук, на кількість складів у слові.
Варіанти гри «Слова – родичі»
(старший дошкільний вік)
Хід гри:
На ігровому полі розміщені зупинки – картки із зображенням. Педагог пояснює дитині, що усім, хто зображений на картках дуже самотньо без родини, та пропонує разом з Веселунчиком допомогти дібрати слова –родичі-спільнокореневі слова.