READING DRILL. ТРЕНАЖЕР ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ НАВИЧОК ЧИТАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ НУШ
Останнє редагування: 2020-02-27
Автор: Петренко Ліана Володимирівна
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ
ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
КУ «МІСЬКИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ»
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС:
ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ –
ГУМАНІТАРНО-ЕСТЕТИЧНИЙ КОЛЕГІУМ № 29 ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»
READING DRILL
ТРЕНАЖЕР ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ НАВИЧОК ЧИТАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ
УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ НУШ
Номінація «Електронно – освітній ресурс»
Петренко Ліана Володимирівна
вчитель англійської мови
«спеціаліст першої категорії»
тел. (097) 864-20-49
м. Вінниця
2020
Автор Петренко Ліана Володимирівна, вчитель англійської мови комунального закладу «НВК: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гуманітарно-естетичний колегіум № 29 Вінницької міської ради»
Петренко Л.В. Reading Drill.Тренажер для формування та розвитку навичок читання англійською мовою учнів початкової школи. Електронний методичний посібник / Л.В. Петренко. – Вінниця: ММК, 2020.
Рецензенти:
Бірецька Н.К., заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель української мови та літератури комунального закладу «НВК: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гуманітарно-естетичний колегіум № 29 Вінницької міської ради»
Скаблюк О.Ю., вчитель англійської мови вищої категорії комунального закладу «НВК: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гуманітарно-естетичний колегіум № 29 Вінницької міської ради»
Рекомендовано методичною радою
комунального закладу «НВК: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –
гуманітарно-естетичний колегіум № 29 Вінницької міської ради»
(протокол № 3 від 09.01)
Запропонований електронний посібник сприяє роботі вчителя при формуванні та розвитку навичок читання англійською мовою учнів початкової школи, підвищує внутрішню мотивацію учнів завдяки інтерактивній складовій. Створений у застосунку Power Point з елементами анімації.
Для вчителів англійської мови.
ЗМІСТ
- ВСТУП
- МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ДАНОГО ПОСІБНИКА В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ
- ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
- СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ВСТУП
Досить поширений жарт «Пишемо Манчестер, читаємо Ліверпуль» стосовно англійської мови викликає як посмішку, так і розгубленість. Складна система правил читання та велика кількість винятків з них ставить перед вчителем англійської мови завдання шукати нові прийоми роботи для полегшення сприйняття учнями цієї складової у вивченні англійської мови.
Актуальність посібника зумовлена постійною необхідністю створення нових різноманітних форм організації навчальної діяльності вчителя для забезпечення виконання державного стандарту з метою формування іншомовної комунікативної компетентності. Відповідно до методичних рекомендацій щодо викладання англійської мови в 1 та 2 класах Нової української школи, оволодіння навичками читання відбувається на засвоєному в усній формі лексичному матеріалі. Та згодом учні починають вивчати і інші звуко-буквенні співвідношення, які передаються на письмі різними буквосполученнями. Електронний посібник «Reading Drill» містить в собі інтерактивні вправи на формування і розвиток навичок читання літер та буквосполучень на позначення 43 звуків англійської мови, які викликають труднощі при запам’ятовуванні серед учнів початкових класів.
Даний посібник створений з метою допомогти вчителю урізноманітнити процес розвитку навичок читання, що є базовим фактором при формуванні однієї з ключових компетентностей, а саме, спілкування іноземними мовами. Систематичне застосування матеріалів посібника з яскравим динамічним візуальним супроводом на уроках англійської мови підвищує мотивацію учнів до оволодіння ними навичками читання шляхом використання інтерактивних видів діяльності. Елемент змагання з программою сприяє створенню ситуації успіху в разі правильного виконання завдання учнями і спонукає їх до повторного проходження вправи у разі не виконання завдання.
Створений посібник у застосунку Power Point з елементом анімації і вміщує набори слів на правила читання, які згруповані за категоріями:
1) голосні звуки в закритому складі;
2) голосні звуки у відкритому складі;
3) дифтонги, трифтонги;
4) приголосні звуки.
При активації слайда слова по черзі змінюють свій колір, що ставить перед дитиною завдання дотримуватися не лише правил читання, а й таймінгу виконання вправи.
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ДАНОГО ПОСІБНИКА В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ.
«Reading Drill» можливо використовувати під час наступних видів роботи, як при вивченні нових звуків, так і при повторенні правил читання, як під час групових так і індивідуальних форм роботи, як під час уроку, так і позаурочно.
- З усім класом під час фонетичної зарядки, спочатку опрацювавши даний звук і слова разом з дітьми в повільному темпі, потім поставити завдання перед учнями прочитати слова дотримуючись темпу програми, а саме, читати слова відповідно до зміни ними кольору з чорного на червоний. Наступним етапом роботи може стати завдання прочитати слова швидше програми, зазначивши про доцільність дотримання правил читання слів і вимови звуків. Знання всіх слів на слайді не вимагається. Далі доцільно запропонувати дітям гру “Words Hunter”, умовою якої є пошук на слайді слів, значення яких їм відоме. Це завдання активізує лексичний запас учнів у формі гри, розвиває уважність, пам'ять та формує основу пошукової діяльності молодшого школяра.
- В позаурочний час дана програма дає можливість бути фрагментом або основою конкурсу «Найкращий читач», під час якої учні в декілька етапів проходять завдання з читання від найпростіших слів з закритим складом до важчих, в яких букви читаються декількома варіантами або в яких буквосполучення читаються як один звук. Змагання відбувається за принципом вибування з гри при неправильному читанні слів або при відставанні від програми. Учень, який проходить всі етапи, вважається переможцем.
Види роботи з поданим посібником передбачають залучення учнів з різними видами особистісного інтелекту.
Ефект змагання у форматі учень – комп’ютер, а не учень – учень дає можливість дітям з внутрішньо-особистісним типом інтелекту, у яких загострене почуття власної гідності, долучатися до роботи без внутрішнього дискомфорту. Враховуючи, що у таких дітей дуже розвинене почуття самоконтролю, вчитель може організувати самостійне виконання учнями данного завдання.
Для учнів з міжособистісним типом інтелекту можна запропонувати даний вид роботи у формі командного змагання, а саме, поставити перед учнями завдання, виконати вправи у групах, об’єднавши дітей з різними рівнями володіння навичками читання в одну, з метою створення команд з рівними можливостями.
ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
- Відкрити електронний посібник у застосунку Power Point.
- На панелі меню обрати функцію «Показ слайдів», «З початку».
- Обрати категорію, потім необхідну літеру чи транскрипційний знак.
- Натиснувши на його позначення, перейти на відповідний слайд.
- Натиснути на кнопку «Srart» для активації дії.
- Кнопка «Stop» завершує роботу передчасно.
- При необхідності повторної роботи зі слайдом, натиснути клавішу на клавіатурі.
- Кнопка «Меню» повертає до вибору категорій.
- Кнопка «Назад» повертає до вибору літер у категорії.
- За допомогою клавіші Esc вийти з функції «Показ слайдів».
Посилання на ресурс - READING DRILL