СВЯТКУЄМО, ВІДПОЧИВАЄМО ЗА ПРАВИЛАМИ І БЕЗПЕЧНО (ПІРОТЕХНІКА)
Останнє редагування: 2014-12-11
ЗАКЛАД
«ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА
І-Ш СТУПЕНІВ №19 ВМР»
ЗАГАЛЬНОМІСЬКИЙ ПРОЕКТ
«Що за Новий рік без хлопавки, бенгальських вогнів, салюту та феєрверків?!»
Феєрверки (Піротехнічні вироби)
АКЦІЯ
«СВЯТКУЄМО, ВІДПОЧИВАЄМО ЗА ПРАВИЛАМИ І БЕЗПЕЧНО»
УЧНІВ 8-11 КЛАСІВ
ВІННИЦЯ
2013
Жоден Новий рік не обходиться без найрізноманітніших піротехнічних засобів. Сьогодні феєрверки і салюти використовують у дні державних свят, під час святкування ювілеїв, днів народження, перемог у спорті тощо.
Для того, щоб свято не перетворилося у трагедію, слід дотримуватися певних правил феєрверків.
- 1. Необхідно вибрати місце для феєрверка. Це має бути відкрита, велика за розмірами територія (наприклад двір, галявина), вільна від дерев і будівель. Слід уважно оглянути обране місце й переконатись у тому, що поблизу (у радіусі 50 метрів) немає пожежонебезпечних об’єктів – автотранспорту, дерев’яних споруд, гаражів тощо. Якщо феєрверк плануєте запускати за містом, поблизу не повинно бути опалого листя, хвої, сухої трави чи сіна – того, що може легко зайнятись від випадкових іскор.
- 2. Розмістити глядачів на відстані 15-20 метрів від пускового майданчика, обов’язково з навітряної сторони, щоб вітер не зносив на них дим і недогарки.
- 3. Якщо подвір’я невелике, тоді можна скористатися лише феєрверками наземної дії – петардами, хлопавками, вогняними млинками. Ні в якому разі не можна запускати вироби, що летять угору, наприклад, ракети. Користуватися ними поруч із житловими будинками та іншими будівлями категорично заборонено!
- 4. Не варто намагатися самому виготовити піротехнічні вироби в домашніх умовах. Це нерозумне й украй небезпечне заняття не варте того ризику, якому ти себе піддаси. Краще скористайся виробами промислового виробництва – у продажу їх чимало.
- 5. Не поспішай починати з великих і невідомих виробів – вони можуть завдати несподіваних неприємностей.
- 6. Усі піротехнічні вироби повинні мати інструкції українською мовою. Вибираючи їх, зверни увагу на їхній зовнішній вигляд – не можна використовувати вироби з наявними дефектами: зім’яті, підмочені, із тріщинами й іншими ушкодженнями корпусу.
- 7. Купувати піротехнічні вироби мають право лише дорослі, діти можуть користуватися ними тільки під наглядом батьків.
- 8. Перед використання будь-яких піротехнічних виробів уважно ознайомся з інструкціями для їх застосування.
Пам’ятай, що ціна та безпека піротехнічних виробів – речі взаємопов’язані. У разі купівлі різної розважальної піротехніки надавай перевагу відомим на українському ринку виробникам.