Ви Гість.

урок 3

Останнє редагування: 2015-01-08

Автор: Шнайдер Олена Петрівна

Урок 3

Тема: Складання таблиць додавання й віднімання числа 8. Вправи  і  задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Різницеве порівняння довжин відрізків.

Мета: вчити  складати  таблиці  додавання й віднімання числа 8,  розв’язувати  вправи  і  задачі , порівнювати  довжину  відрізків.   Розвивати пам’ять, мислення дітей. Виховувати інтерес до уроків математики.

Обладнання: Мультимедійні засоби,   палички, лічильний матеріал, роздатковий матеріал.

Хід уроку:

I. Організація класу. (Слайд 1-2)

Цирк прийшов сьогодні в клас,

Щоб послухати всіх нас,

Як умієм рахувати,

Віднімати й додавати.

Тільки цирк у нас незвичний,

Цирк у нас — математичний!

Ось прийшов до нас казковий

Клоун в шапці кольоровій.

Та щоб фокус показати,

Хоче нам завдання дати.

В цирку кожному глядачеві видають програмку, щоб він знав зміст того, що буде відбуватися на арені цирку.  Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати приклади та задачі, порівнювати довжину  відрізків, навчимося складати таблиці додавання і віднімання числа 8.                                                                               
II. Актуалізація опорних знань учнів.

Щоб отримати квиток в цирк, треба розв’язати ряд завдань.

1.Перше завдання Клоуна «Ланцюжкові приклади».(Слайд3)

2.Гра «Збери сніговичків».(Слайд4)

-Діточки,    Клоун наш, чомусь сумує

                     Сніговичків  ніяк не позбирає ,

 Допоможемо йому? (Слайд

(На слайді  макети сніговичків  з прикладами, та у кожного учня на парті)

 

(Учні самостійно виконують завдання. Вчителька уважно слідкує за діями учнів. Потім пропонує підказати їй, як правильно розташувати  зібрати сніговиків. )

Молодці, завдання виконали і Клоун знов усміхнений!

3. Гра «Повний кошик». (Слайд 5)

- Давайте  допоможемо Клоуну позбирати м’ячі у корзинки , бо скоро на арену цирку вийдуть інші артисти. Їм м’ячики будуть заважати.  Уважно дивіться в яку корзинку класти кожен м’ячик.

 -А тепер перевірте  чи правильно ви впорались. (Слайд 6)

4 .Каліграфічна хвилинка.

-А зараз саме час показати нашому Клоуну як ми навчилися гарно писати.

Сіли рівненько,відкрили зошити, поклали їх гарненько, взяли ручки , показали мені як ви це зробили. Так . А щоб дізнатися , яку цифру ми будемо писати, пограємо гру «Впіймай число» (Слайд7)

 Давайте разом зі мною пригадаємо як пишеться цифра 8 . (Слайд 8)

Починаємо писати (діти у зошитах прописують один рядочок).

Всі писали старанно, уважно. Підкресліть у своєму зошиті ті цифри які написані найгарніше.

 

Трішки ми попрацювали.

Сили наші підупали.

Треба нам би відпочити,

Свої сили відновити.

5 .Фізкультхвилинка. (Слайд 9)

ІІІ . Вивчення нового матеріалу.

Завітали в цирк наш звірі.

Першим на арену

Завітав Ведмедик.

Прикотився він до нас

На велосипеді. (Слайд 10)

Діточки , Ведмедик приніс мені червоні і зелені кружечки.

(Робота з демонстраційним матеріалом. Вчитель на набірному полотні виставляє кружечки)

-Роздивіться кружечки і скажіть, як склали приклади: (Слайд 11)

1+8=9

2+8=10

(Аналогічно розглянемо   таблицю віднімання числа 8)

 

—Прочитайте таблицю додавання і віднімання  числа 8(хором).

—Який ряд краще засвоїв  таблиці

— А хто сам може розповісти таблицю  додавання (віднімання) числа 8 ?

IV. Застосування набутих знань, повторення і закріплення вивченого.

Завітала другою

Лисичка рудохвоста.

Із  завданнями  прийшла

Вона до нас у гості.

(Слайд  12)

— Наша Лисичка пропонує вам впоратись із наступним завданням.

  1. Знайдіть суму чисел на однакових фігурах. (Слайд 13)        
  2. Кругові приклади. ( Слайд 14)

  3. Порівняй відрізки (Слайд 15)

 -Артисти цирку просять вас порівняти чий відрізок довший і на скільки.

4. Фізкультпауза від Ведмедика (Слайд 16)

5. Робота над задачею (Слайд 17)

 

6.Робота в парах. (Слайд 18)

- За малюнком скласти і розв’язати задачу.

Діти працюють в парах, один учень складає задачу, а інший її розв’язує.

Індивідуальна робота із слабовстигаючими дітьми.

 V. Підсумок уроку.

 Закінчується вже свято.

Звірі мене запитали:

«Чи ви все запам’ятали?».

— Що на уроці  ми вивчили?

—  Клоун прощається з  вами і чекає нових зустрічей.  (Слайд 19)

Діти, дякую всім за урок!

 

Активні користувачі за останні 15 хвилин: