Ви Гість.

Населення та політична карта Північної Америки

Останнє редагування: 2017-02-19

Автор: Денисик Оксана Олександрівна

 

Населення та політична карта Північної Америки

Мета: навчальна – поглибити та систематизувати знання про особливості заселення материка, расовий та етнічний склад населення, розглянути фізико-географічне та економіко-політичне положення країн Північної Америки, навчитися порівнювати країни між собою; розвиваюча – розвивати навички та вміння працювати з картами та атласами та зацікавленість у вивчення теми; виховна – виховувати любов та повагу до інших народів та країн, гарне та ввічливе ставлення до людей.

Обладнання: політична карта Північної Америки, фізична карта Північної Америки, атласи та контурні карти.

Основні поняття: густота населення, індіанці, аборигени, колонізатори, афроамериканці, діаспора, релігія, господарство, розвинена країна, промисловість, сільське господарство, транспорт.

Тип уроку: урок-екскурсія.

 

Хід Уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Географічний диктант:

1.                Що таке широтна зональність?

2.                Що таке висотна поясність?

3.                Чим обумовлюється кількість висотних поясів?

4.                Які фактори порушують широтну протяжність природних зон?

5.                В яких районах найчастіше трапляються торнадо?

6.                Яку територію охоплює  зона арктичних пустель?

7.                Як називаються безлісі простори арктичного і субарктичного     поясів?

8.                Рівнинні простори, вкриті трав’янистою рослинністю – це…

9.                Як називається найвище і найвеличніше дерево на Землі?

10.           В якому національному парку охороняється найбільше стадо бізонів?

11.           Парк, де охороняються ліси секвої.

12.           Батьківщиною якої рослини називають Америку?

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

• Чому дорівнює сучасна кількість населення світу?

• Яку інформацію можна дізнатися з політичної карти?

• Представники яких країн брали участь в освоєнні території Америки?

• Пригадайте з курсу історії, які цивілізації існували в Північній Америці за доколумбової епохи.

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

Чи уявляв собі Христофор Колумб, вирушаючи на пошуки західного морського шляху до Індії, масштаби свого відкриття? Що сталося б із доколумбовими цивілізаціями на материку у разі набагато пізнішого відкриття цих земель європейцями? Ці питання й дотепер викликають хвилювання та суперечки сучасних вчених. Але історію нікому ще не вдавалося повернути назад. Як би там не було, за словами сучасного дослідника Північної Америки, «...те, що створено людиною на цьому континенті, гідне поваги...». Отже, завершуючи вивчення Північної Америки, настав час пригадати особливості заселення материка, визначити характерні ознаки його населення, ознайомитися із сучасною політичною картою.

 

V. Вивчення нового матеріалу.

Випереджальне завдання. Проводиться у вигляді презентації країн Північної Америки.

Клас заздалегідь було об'єднано  у 5 груп (по 6 дітей), кожна з яких займалась окремим дослідженням:

1 група – Канада.

2 група – США.

3 група – Мексика.

4 група – Країни Панамського перешийку.

5 група – острівні країни.

 

Презентація країни проводиться за таким планом:

1.                Фізико-географічне положення.

2.                Історія відкриття і дослідження.

3.                Процеси колонізації.

4.                Корінне населення та переселенці.

5.                Загальна характеристика природних умов.

6.                Економіко-географічне положення.

7.                Природоохоронні території.

8.                Найбільші міста та найцікавіші туристичні об’єкти.

 

VІ. Закріплення матеріалу.

 

 «Експрес-тест»

1. Перші люди на територію Північної Америки пришли з:

а) Європи;                    б) Південної Америки;

в) Азії;                      г) Африки.

2. Узбережжя материка, якого досягли європейці (нормани):

а) північно-східне;       б) південно-східне;

в) північно-західне;      г) південно-західне.

3. Яке узбережжя Північної Америки досліджували російські експедиції:

а) південно-східне;       б) південно-західне;

в) північно-східне;       г) північно-західне.

4. Для населення цього півострова характерна найвища густота:

а) Каліфорнія;              б) Аляска;

в) Лабрадор;                 г) Флоріда.

5. Найбільша за площею держава Північної Америки:

а) Канада;                      б) США;

в) Мексика;                   г) Гондурас.

6. В якій країні найбільш сприятливі природні умови і ресурси для життя і господарства:

а) Канади;                    б) Мексики;                  в) США.

7. США має сухопутні кордони з:

а) однією країною;                б) двома країнами;     

в) трьома країнами;              г) чотирма країнами.

8. Корінним населенням Мексики є:

а) гавайці;                     б) ескімоси і індіанці;

в) індіанці;                    г) алеути.

9. На півдні якої країни зосереджена велика частина населення:

а) США і Мексики;                б) Канади і США;        в) Мексики і Канади.

10. У Канаді розташовані міста:

а) Оттава і Чікаґо;                                    б) Монреаль і Торонто;

 в) Сан-Франциско і Торонто;                 г) Сіетл і Торонто.

 

VІІ. Підсумки уроку.

VІІ. Домашнє завдання.

·        Опрацювати параграфи підручника – 42,43.

·        Виконати політичну карту Північної Америки.

Активні користувачі за останні 15 хвилин: