Урок-подорож
Останнє редагування: 2015-02-27
Автор: Головко Наталія Дмитрівна
Відкритий урок математики
3 клас
ТЕМА. Узагальнення вивченого матеріалу. Закріплення усних прийомів додавання і віднімання трицифрових чисел в процесі розв’язування прикладів і задач. Дії з іменованими числами.
МЕТА : Закріплювати і удосконалювати обчислювальні навички усного додавання і віднімання трицифрових чисел в процесі розв’язування прикладів і задач; формувати вміння аналізувати задачі та потребу розв’язувати поставлені завдання швидко і правильно, навички роботи в парі; розвивати просторові уявлення, логічне мислення, математичне мовлення учнів; виховувати навчальну активність.
ОБЛАДНАННЯ: мультимедійна презентація; роздаткові картки із завданнями.
ХІД УРОКУ
I.Організація класу.
1. Привітання гостей.
Любі друзі! До нас в клас
Завітали гості щирі
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
А тепер зручно сідаємо
Наш урок розпочинаємо.
- Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день.
Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
2. Декодування інформації.
- Сьогодні, діти, на форум нашого класу прийшов закодований лист. Спробуйте декодувати слова і прочитати інформацію.
Запрошуємо до подорожі Інтернетом.
3. Вірш.
Інформацію корисну |
Із усіх куточків світу |
І новини про усе, |
Друзів зможеш тут знайти, |
Фільми, книги, мапи, фото |
Спілкуватись, грати в ігри |
Інтернет нам донесе. |
І писати їм листи. |
II. Актуалізація опорних знань.
- Для того щоб нам потрапити в Інтернет, необхідно увімкнути
комп’ютер і ввести пароль, який є трицифровим числом.
1. Гра «Введи пароль»
Число-пароль зменшили на 200, поділили на 7, збільшили у 9 разів, помножили на найменше двоцифрове число, відняли 50 і одержали 400.
Учні працюють на картках.
(З’являється Комп’юшко)
- О, дивіться, до нас завітав наш друг Комп’юшко! Він, мабудь, хоче
стати нашим путівником і просить вас записати це число каліграфічно у зошити.
2. Каліграфічна хвилинка.
3. Інформаційна довідка.
- Діти, погляньте, куди нас привів Комп’юшко? До всесвітньої мережі.
Інформаційна довідка
World Widе Web (скорочено WWW, в перекладі з англ. «всесвітнє павутиння») — надає можливість доступу до величезної кількості різноманітних документів, що представлені в мережі Інтернет. Кожний з таких документів має свою власну адресу в мережі. Такі документи називають веб-сторінками (web-сторінками).
Декілька сторінок, пов'язаних між собою, утворюють веб-сайт (web-сайт, або просто сайт).
III. Повідомлення теми і мети уроку.
Під час подорожі ми будемо закріплювати знання з теми «Усне додавання і віднімання трицифрових чисел», розв’язувати приклади і задачі і дізнаємося, які можливості Інтернету стануть нам корисними під час навчання.
IV. Контроль, корекція і закріплення знань.
1. Сторінка для кмітливих «Бліц-турнір».
- Наш Комп’юшко, приготував вам завдання, щоб перевірити, які ви кмітливі.
- Молодці! Ви швидко впоралися з «Бліц-турніром». Наш герой дякує вам за кмітливість і запрошує рухатися далі.
- Але що це? Виникли непередбачувані обставини. На нашу сторінку проник Вірус. Він зробив шкоду, частково знищив інформацію. Давайте допоможемо Комп’юшку його знищити
2. Завдання з іменованими числами.
5м – 20см = 4м 8см 1кг – 300г = 70 г 1грн 80к. + 20к. = 1грн 60к. |
240см + 6дм = 300дм 9грн + 100к. = 109к. 200г – 50г = 250г |
Відповідь:
5м – 20см = 4м 80см 1кг – 300г = 700 г 1грн 80к. + 20к. = 200к.= 2грн |
240см + 6дм = 30дм= 300см 9грн + 100к. = 10грн 200г – 50г = 150г |
3. Сторінка «Ігрова».
- Я знаю, що найбільше ви любите грати в ігри.
- Комп’юшко пропонує відвідати ігрову сторінку.
- Чи впізнали ви того, хто хоче з нами погратися?
- А що необхідно знати, щоб пограти гру? ( Правила гри) .
- Як правильно скласти правила, щоб виконати всі команди послідовно?( За алгоритмом).
- Давайте допоможемо герою програми Скретч Рудому коту. Дібрати правильний алгоритм до задачі.
4. Робота над задачею.
На комп’ютерному носії міститься 980МБ вільної пам’яті. Першого дня з Інтернет ресурсів було завантажено 110 МБ інформації, другого – на 60 МБ менше. Скільки вільної пам’яті залишилося на комп’ютерному носії?
- Розгленемо короткий запис задачі і проаналізуємо данні і запитання.
|
Міститься |
Завантажено
|
Залишилося |
І дня |
980 МБ |
110 МБ ? МБ, на 60 МБ менше |
? МБ |
ІІ дня |
- За яким алгоритмом будемо розв’язувати задачу?
- Запишіть у зошити короткий запис, складіть і розв’яжіть вираз, запишіть відповідь.
* Замініть одне слово в умові, щоб задача розв’язувалася за іншим алгоритмом.
(На комп’ютерному носії міститься 980МБ вільної пам’яті. Першого дня з Інтернет ресурсів було завантажено 110 МБ інформації, другого – на 60 МБ більше. Скільки вільної пам’яті залишилося на комп’ютерному носії?
4. «Логічна сторінка».
- Рудий Кіт дякує нам за допомогу. А ми відправляємося з
Комп’юшком до ваших друзів, про яких ви любите читати і дивитися мультфільми. Подивимося чим сьогодні вони займаються.
- А вони майструють кораблики.
Незнайко, Знайко, Ґвинтик і Шпунтик змайстрували кораблики: зелений, синій, червоний і жовтий. Кожен робив кораблики тільки одного кольору. Незнайко і Знайко не червоні, Ґвинтик і Незнайко не захотіли майструвати сині, а Знайко не робив ні сині, ні жовті. Хто зробив які кораблики?
5. Геометрична сторінка.
- Комп’юшко нас запрошує на «Геометричну сторінку».
Він пропонує нам закінчити :
1 фігуру, щоб вийшов трикутник;
2 фігуру, щоб вийшов п'ятикутник;
3 фігуру, щоб вийшло 2 чотирикутники.
- Яка фігура має всі прямі кути?
- Чи кожен квадрат є прямокутником?
- А чи кожен прямокутник є квадратом?
- Як знайти периметр і площу прямокутника?
- В яких одиницях вимірюють площу?
V. Підсумок уроку.
- На жаль, наша подорож веб-сторінками Інтернету завершується.
Але наш Комп’юшко з нами не прощається, а каже «До зустрічі». Він нас супроводжуватиме і надалі на уроках інформатики.
- Діти мені та нашим гостям хотілося б почути ваші враження
від подорожі. Я пропоную вам вправу «Продовж речення» .
На уроці:
я дізнався … .
я навчився … .
мені було цікаво … .
мені було важко… .
- І я хочу приєднатися до вас і продовжити речення :
На уроці мені було цікаво з вами працювати. Хочу відзначити,
що найактивнішими учнями на уроці були …. .