Складання таблиці множення числа 2
Останнє редагування: 2015-02-27
Автор: Чайка Віктор Віталійович
2 клас
Математика
Тема уроку. Складання таблиці множення числа 2.
Мета уроку. Скласти разом з дітьми таблицю множення числа 2, допомогти дітям вивчити її. Розвивати образне мислення, пам'ять, зв'язне мовлення, увагу, спостережливість. Виховувати інтерес до математики.
Обладнання. Підручник М.Богдановича « Математика. 2 клас» (2012 року видання), картки з зображенням тварин , малюнки для складання історій про тварин, що асоціюються з цифрами, таблиця «Множення», картки для усних вправ.
Тип уроку. Засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Хід уроку
1.Організація класу.
Створення позитивного настрою у дітей.
- Діти, ви зараз приготувалися до уроку математики, Сьогодні ми будемо фантазувати, тому зараз створимо собі настрій на урок, щоб успішно вивчити новий матеріал.
- Уявіть, що ви - яскраве сонечко, лагідно посміхаєтесь людям, посилаєте їм свої теплі промені і зичите «Доброго дня».
- І так , ми розпочинаємо роботу.
2. Актуалізація опорних знань.
- Яку нову дію ми вивчили на попередніх уроках? ( Множення)
- Що таке множення? ( Додавання однакових доданків)
- Чи можна замінити дію додавання множенням і навпаки?
- Замініть множенням:
3+3+3+3+3 2+2+2 7+7+7+7
-Замініть додаванням:
2 • 4 6 • 3 8 • 5 3 • 4
3. Усний рахунок.
1. Робота з картками на дошці.
2. Гра « Сплети мереживо»
5 + 5 + 5+……. до 30
2 + 2+2 +…… до 20
4 + 4 + 4..… до 20
4. Повідомлення теми і мети уроку.
- Чи швидко вам вдавалося виконувати додавання декількох доданків? ( Ні )
- Ось сьогодні ми навчимось це робити швидше. Для цього треба скласти таблицю і вивчити її. А допоможуть нам історії , які трапилися з тваринами.
5. Вивчення нового матеріалу.
1) Гра « На яку цифру схожа тварина»
2 – гусочка
3 - верблюд
4 - жирафа
5 - кенгуру
6 - равлик
7 - крокодил
8 - змія
9 - кит
2) Слухання історій про пригоди цих тварин і складання таблиці.
- В цих історіях тварини виступають в ролі множників, а результат історії, що трапилася з ними - добуток.
2 • 2 = 4
Зустрілася гусочка ( 2 ) з своєю подружкою ( 2) , і відправилися вони у чудовий математичний круїз на прекрасні біло-вітрильній яхті (4) до країни Множення.
2 • 3 = 6
Як тільки корабель пристав до пристані гусочка ( 2 ) пішла в гості до друга верблюда ( 3) . Вони гралися в саду і знайшли мішок з грошима (6)
2 • 4 = 8
Від радості гусочка ( 2) летіла так швидко в банк, щоб сховати знайдені збереження, що не помітила жирафу ( 4) і врізалася в неї. Жирафа ледве встигла підхопити гуску. З тих пір вони товаришують, а на пам'ять про зустріч жирафа подарувала гусочці окуляри (8), щоб вона краще бачила.
2 • 5 = 10
Гуска (2) прибуваючи в країну Множення завжди зустрічається з кенгуру ( 5 ). Вони люблять змагатися в тому , хто краще поцілить стрілою( 1 ) в ціль (0)
2 • 6 = 12
Граючись з кенгуру гусочка (2) відчула, що хтось повзе у неї по лапі. Це був равлик (6). Він вибачився і сказав, що дуже поспішає. Гуска допомогла йому встигнути до літака (1) , де на нього чекала її подружка гуска (2), з якою равлик збирався летіти у далеку країну Ділення.
2 • 7 = 14
Гусочка (2) ну просто не могла не відвідати крокодила (7) в нього якраз був день народження. Вони розважались і задували свічку( 1) на торті ( 4 )
2 • 8 = 16
Гусочка (2) була добра і дружила з усіма тваринами , але змію (8) завжди обходила стороною. Та й змія її недолюблювала. І все з-за того, що колись вони не поділили на дереві (1) останню грушу (6)
2 • 9 = 18
Відвідавши всіх друзів гуска (2) стомилася і захотіла покупатися в морі. Вона запливла далеко від берега і злякалась. Раптом з води з'явився кит (9). Він запропонував гусочці з вітерцем промчатись до берега. Спустив їй драбину (1), і його хвіст запрацював як гвинт (8).
От такі пригоди мала наша приятелька гуска, і цим самим допомогла нам скласти і частково запям’ятати таблицю множення на 2.
3) Гра «Пригадай»
- Діти пригадують історії, записують таблицю множення числа 2
6.Закріплення знань, умінь і навичок
1) Робота в парах. Перевірка знання таблиці множення числа 2.
2) Розв'язування задач
· Маса короля 2 кг. Яка маса шести таких кролів?
· У великому мішку 4 кг борошна, а в малому на 2кг менше. Скільки кілограмів борошна в 9 маленьких мішках?
7. Підсумок уроку.
- Що нового дізналися на уроці? ( Склали і вивчили таблицю множення числа 2)
- Для чого ми це робили? ( Щоб швидко рахувати і раціонально використовувати час на уроці.)
- Що допомогло вам швидко запам'ятати таблицю?
- Який настрій у вас після уроку?
8. Домашнє завдання.
Розповісти батькам пригоди Гусочки.