Ви Гість.

Розпізнавання слів-назв предметів

Останнє редагування: 2013-03-25

Автор: Рибак Наталія Степанівна

Матеріал підготовлений вчителем початкових класів ФМГ№17 Рибак Н.С.

 

Тема: Розпізнавання слів - назв предметів за питаннями     хто? що?

Мета: Вчити учнів спостерігати за лексичним значенням слова. Закріплювати вміння розпізнавати слова, які відповідають на питання хто? що?; розвивати словниковий запас; виховувати бережне ставлення до хліба.

 

                                                      Хід уроку:

I.       Організація класу до уроку

Дзвенить дзвінок,

Починається урок.

Будем гарно працювати,

Щоб мову рідну добре знати.

 

II.    Закріплення вивченого матеріалу

 

1.Каліграфічна хвилинка

С с   слово  слива  слон

 

2. Відгадайте загадки і поставте питання до слів- відгадок

 

По полю бродить.

Зерно молотить,

жне, косить -

хліба не просить.   (Комбайн)

Хто гнізда свого не має,

яйця іншим підкидає.

Та у лісі в холодку

Все кує: ‘’Ку-ку! Ку-ку!’’   (Зозуля)

 

Без крил летить, без губів свистить,

дерева нахиляє, звіром завиває.    (Вітер)

 

У ночі гуляє, а в день спочиває,

Має круглі очі, бачить серед ночі.  (Сова)

 

3.    Тлумачний словниковий диктант

 

а) Селянин, який вирощує хліб.  (Хлібороб)

б) Перший день тижня.  (Понеділок)

в) Листяне дерево з білою корою.  (Береза)

г) Мати батька або матері.   (Бабуся)

д) Медоносна комаха, що збирає нектар з кліток.   (Бджола)

е) Вічнозелене дерево.   (Сосна або ялина)

 

4.    Робота з підручником.

Вправа № 191.

а) Розгляд малюнків.

       - назвіть кулінарні вироби.

       - поставте до слів питання.

б) Вибіркове списування.

       - випишіть назви виробів з борошна. (Пиріг , вареники, галушки, коржі, пампушки, локшина, млинці.)

       - Які ще вироби з борошна виготовляють у ваших сім’ях?

       - Які з названих виробів печуть, а які – варять?

 

III.  Фізкультхвилинка

 

А ми зерно сіяли, сіяли

У земельку чорную, свіжую.

І з’явилися перші листочки,

І з них повні, тугі колосочки.

До сонечка потягнулись,

І сонечку усміхнулись.

 

IV.Закріплення вивченого матеріалу

 

1.    Робота з підручником.

 

Вправа № 192

а) Бесіда за змістом тексту.

- Як ви розумієте заголовок тексту?

- Чому треба берегти хліб?

- Який шлях проходить хліб від поля до столу?

б) Письмове завдання.

- Спишіть заголовок. Яке це речення за метою висловлювання?

 

Вправа № 193

-         Складіть речення за малюнками і запишіть їх.

2.    Гра ”Метаграми” 

а) На неї птах сідає,

     вона його гойдає,

     а Г на Б змінить –

     звірятком стане вмить.   (Гілка – білка.)

б) З В його у полі, в лісі

     Юний друже, стережися.

     З Ш він зовсім не страшний,

     З нього що завгодно ший.    (Вовк – шовк.)

 

-         На які питання відповідають слова - відгадки?

-         Що означають ці слова?    (Назви предметів.)

 

V.  Підсумок уроку.

- Чого ви навчилися на уроці?

- Чи вмієте ставити питання до слів – назв предметів?

 

VI. Домашнє завдання

Вправа № 195, правило, с. 91.

 

 

Активні користувачі за останні 15 хвилин: