Ви Гість.

Утворення і назви чисел від 40 до 89. Лічба в межах 89. Розвязування задач.

Останнє редагування: 2013-03-25

Автор: Голуб Марія Михайлівна

Матеріали підготувала вчитель початкових класів ФМГ№17 м. Вінниці Голуб М. М.

 

 

Тема. Утворення і назви чисел від 40 до 89. Лічба в межах 89.

       Розв’язування задач.

Мета. Ознайомити учнів зі способом утворення й назвами чисел від 40 до 89. Формувати обчислювальні навички й уміння розв'язувати складені за­дачі. Розвивати логічне мислення, математичну мову.

Обладнання. Лічильний матеріал, демон­страційний матеріал, презентація.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Слайд №2-3.

II.Актуалізація опорних знань.

1.Математична розминка.

Вони дули 5 годин.

Поміркуйте, як там було,

Скільки в дудку дув один?

Сірих мишей їли.

Проти кожного кота

Два коти сиділи.

Це задача, а не сміх

Підрахуйте їх усіх.

Пішли на музики.

Танцювали, гупали,

Скільки лапок тупало?

В кожний 9 цвяхів вгнав

До підборів і підків.

Скільки ж він загнав гвіздків?

2. Рахівничок.

Слайд №4.

Черв’ячок у яблуці з відповіддю 15.

Усний рахунок.

-Назвіть число, яке містить 2 дес. 7 од.,3 дес. 4 од.

-Назвіть сусідів числа 30, 39.

-Назвіть число, у якому кількість одиниць і десятків однакова.

Робота в парах.

Один учень називає число в межах 89, а інший – називає число на 1 більше (менше).

3. Графічний диктант: «Перетворимо клітинку на тваринку».

Слайд №5, 6. 

III.    Вивчення нового матеріалу.  

1.Пояснення нового матеріалу.

   Сьогодні на уроці ви будете утворювати нові числа, вчитися їх називати. 

2. Робота з підручником (с. 109 №9, с. 110 №11, 13, 15, 16).

Слайди №7-10 

3. Робота в зошиті.

а) Каліграфічна хвилинка (17).

Ґелґотять край річки гуси,

їх пасе мала Ганнуся.

7 десь ходить біля броду,

Десять увійшли у воду.

Ми попросимо дітей

Полічити всіх гусей.

Запишіть відповідь у зошит.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Слайд №11 

б) Складання задачі за малюнком і запис розв’язання у зошиті.

 Слайд №12.

-                     Які ще запитання можна поставити до задачі?

-                     Який це тип задачі?

-                      

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. 1.   Попрацюймо колективно,

    і уважно і активно!

Слайд №13

Слайд №14

а)   Хто в якій сорочці?

Є в матусі три синочки.

В кожного своя сорочка:

У Миколи — не зелена,

Не червона у Петра.

У найстаршого, Антона,

Теж сорочка не червона.

Наймолодшому синочку

Мама жовтеньку вдягла.

Напиши, як звать синочків

В розмальованих сорочках. 

б) Прослідкуй за рухом миші і знайди зашифроване слово. Одна з літер залита чорнилом.

Слайд №15, 16.

Бараба́нщик — музикант, який грає на ударних музичних інструментах, зокрема, на барабані. У професійному лексиконі барабанщиками найчастіше називають музикантів, що грають на ударній установці.

Слайд №17, 18.

      Архітектор (із грецької мови «arkhitektōn»: apxi +tektōn-будівник) — це творча людина, яка створює навколишній світ - він придумує і проектує будівлі, формує міський простір та земельну територію. Архітектор придумує будівлі і споруди. Він надає будівлям художнього зовнішнього вигляду, робить будівлі практичними і безпечними, зручними для житла і роботи людей.

Основне завдання архітектора — створити максимально зручне середовище для життєдіяльності людини.

Слайд №19, 20.

в) Хай радіє дітвора на уроці буде гра! 

«День – ніч».

Запам’ятайте тварин.

,, Ніч” – заплющте оченята.

,, День” – розплющте оченята.

Яка тваринка зникла ?

Слайд №21.

Гра «Склади візерунок».

У дітей – 3 круги – зелений, жовтий, червоний і 2 квадрати – синій, оранжевий. Робота виконується під диктовку.

- Покладіть кружечки так, щоб угорі був червоний круг,

 - жовтий -  між червоним і зеленим.

 - праворуч від жовтого круга покладіть синій квадрат, ліворуч – оранжевий квадрат.

Слайд №22.

V. Підсумки уроку.

-Чого ти навчився?

-Як ти оцінюєш свою роботу?

Слайд № 23

Дякую за старанність.

Активні користувачі за останні 15 хвилин: