Ви Гість.

ПЛАН-КОНСПЕКТИ З ОСНОВ ЗДОРОВ’Я У 1 КЛАСІ " Піклування про здоров'я у сім'ї"

Останнє редагування: 2014-03-12

Автор: Дякова Альона Сергіївна

ПЛАН-КОНСПЕКТИ З ОСНОВ ЗДОРОВЯ У 1 КЛАСІ

 

 

 

Тема. Піклування про здоров’я в сім’ї

Мета. Ознайомити учнів з поняттям «сім’я» , розширити уявлення про сім’ю, розповісти учням, як члени родини піклуються про здоров’я; розвивати вміння піклуватися про здоров’я родини, розвивати мислення; мовлення, увагу, пам’ять, спостережливість; виховувати повагу до старших членів сім’ї .

Обладнання: мультимедійна дошка , проектор , прислів’я , міні-проекти «Родинне дерево», фішки зеленого та червоного кольору, казкові герої до казки  «Колобок», ребуси, загадка, презентація, іграшки, зошит  з основ здоров’я.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу .

 

 

Хід уроку

І. Організація класу.

    1. Привітання

- Раз, два, три, чотири, п’ять –

Прошу всіх рівненько встать.

Пролунав уже дзвінок –

Починається  урок.

     2. Психологічна хвилинка

- Діти , який у вас настрій на початку уроку, позначте на фішках.

- Чому такий настрій ?

На дошці закріпіть свої смайлики .

ІІ. Актуалізація опорних знань .

    1.     Розгадування ребуса

– Як ви думаєте, яке слово заховалося?

 

                       БОК ( Колобок )

 

 

 

 

- Що ви знаєте про Колобка ?

 

- А чи знаєте, ви цю казку ?

 

Отже, сьогодні у нас буде урок незвичайний, а казковий. Ми помандруємо разом із Колобком по країні, а якій ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку

     2.     Відгадування загадки

 

У кожного воно є.

 

В одних міцніше

 

В інших – слабкіше,

 

Але для всіх воно найдорожчий скарб,

 

Його не купиш за гроші.

 

- Що це, діти ? ( Здоров’я )

 

Отже, ми будемо мандрувати країною Здоров’я. Разом з нами і Колобок. Ви будете сьогодні не тільки школярами, а й – казкарями.

    3.     Словникова робота

 

- Хто такий казкар ?


 

 

Під час уроку будемо складати власну казку про Колобка.

    4.     Складання казки

 

Жили-були дід та баба. Жив з ними Колобок.

 

     

 

 

 

- Одного  разу він вирішив відправитися у подорож до Країни Здоров’я.

 

      

 

 

 

- Яким був Колобок ? ( Сильний, веселий, гарний мав настрій, спритний, рум’яненький, без шкідливих звичок ).

 

Йшов, йшов і зустрів його Зайчик.

 

      

 

- Колобок, я тебе з’їм ! – Не їж мене, я тобі у пригоді стану. Щоб я тебе не їв виконай завдання.

 

       5. Гра « Розклади фішки » 

 

- Якого кольору фішки ? Я буду читати вам правила, якщо так – кладіть зелену фішку, якщо – ні, то – червону.

 

 

- Порахуйте, скільки зелених і червоних фішок ? Якщо більше червоних, то ви намагаєтеся ести здоровий спосіб життя.

 

- І покотився Колобок далі. Котиться, а на зустріч йому Вовк. Питає у Колобка, а що треба робити, щоб здоровим  бути ? Колобок не знає. просить нас допомогти.

 

       6. Вправа « Мікрофон »

 

- Що треба робити, щоб бути здоровими ?

 

v    Робити зарядку ;

 

v    Дотримуватися режиму дня ;

 

v    Виконувати правила особистої гігієни;

 

v    Правильно харчуватися ;

 

v     Берегти зір ;

 

v    Одягатися відповідно погоді;

 

v    Чергувати працю та відпочинок ;

 

v    Загартовуватися

 

v    Піклуватися про своє здоров’я щодня.

 

- А ви дотримуєтеся цих правил ?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

 

  1. 1.     Слово вчителя

 

- Хто піклується у школі про ваше здоров’я ?

 

Вчитель ( проводимо зарядку, фізкультхвилинки  під час уроків, граємо в рухливі ігри, провітрює класну кімнату ) ;

 

Прибиральниця  ( витирає пил, робить вологе прибирання під час перерв ) ;

 

Двірник (прибере навколо школи ) ;

 

Повар (приготує смачний обід ).

 

- А хто ще піклується про ваше здоров’я ?

 

Послухав Колобок про те, як піклуються про вас у школі та й покотився. Коли це назустріч – Ведмідь. Я тебе з’їм. Не їж мене, я в пригоді тобі буду.

 

 

 

       2. Розгадування ребуса

 

7 я

 

- Яке слово заховалося? ( Сім’я ). Так, хто ще піклується про ваше здоров’я?

 

- Як ви думаєте, що воно означає?

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

 

А що воно означає дізнаєтеся, коли познайомитися з темою нашого уроку Піклування про здоров ‘я у сім’ї. Мета нашого уроку дізнатися, що означає слово сім’я, як в родинах піклуються про здоров’я, розвивати мовлення, мислення, увагу, спостереження, виховувати повагу до старших, виконувати різні завдання.

 

 

 

V. Вивчення нового матеріалу

 

Котиться Колобок чує  у лісі хтось розповідає вірш.

 

 

 

1. Робота над віршем  Лариси Савчук  « Наша сім’я »

 

- Про кого розповідається ?

 

- Що означає слово сім’я ? ( Сім’я – бабусі,дідусі, тато, мама, сестрички, братики ).

 

     2. Творча робота « Родинне дерево»

 

- Ви вдома виготовили міні-проекти «Родинне дерево». Колобок не знає, що воно означає. Допоможіть. (Діти захищають власні проекти)

 

- Якщо роздивитися ваші роботи, то ви бачити,  що кількість людей різна в кожній родині. Чия сім’я найбільша ?Хто хоче розповісти про свою родину?

 

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

 

Вірш – іспит

 

Щоб усі вас поважали,

 

Щоб любили і пишались,

 

Не багато і не мало –

 

Треба знати 10 правил.

 

1. Як прокинувся – вставай, ліні волі не.... (давай).

2. Квіточку роса умила, а тебе умиє... (мило).

3. Але ти поспішай, подивитись спочатку, чи нічого не забув, чи в портфелі все в    (порядку).

4. І дивись, не барись,

 

   В школу швидко – швидко (мчись).

5. В школі, в класі не брудни, сміття бачиш – (підніми).

6. Не носи в кишені жуйки,

 

    крейду, яблука і булки,

 

    кнопки, цвяхи, сірники,
    а носи (носовички).

7. Будь охайним завжди сам, уникай дірок і... (плям).

8. Вдома близьким не груби,

 

    Менших захищай (завжди).

9. Скільки в небі світить ясних зірок, стільки потрібно мати (оцінок).

10. Щоб тобою пишались,

 

      перехожі озирались,

 

      так роби, щоб люди звикли –

 

      ти у всьому завжди (приклад).

 

V. Підсумок уроку.

 

 - Що таке здоров’я?

 

 - Що таке сім’я?

 

 - Як турбуються про ваше здоров’я у родині?

 

 - Що ви робите для того, щоб члени родини були здоровими?



 



Активні користувачі за останні 15 хвилин: