Ви Гість.

урок 4

Останнє редагування: 2015-01-08

Автор: Шнайдер Олена Петрівна

Урок  4

Тема. Складання таблиць додавання й віднімання числа 9. Задачі та вправи на засвоєння таблиць додавання й віднімання.  Кругові приклади.

Мета:  формувати свідоме засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 9; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення, увагу, виховувати інтерес до уроків математики.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку  Слайд(1)

 

Девіз

Дружно візьмемось за руки

Приступаймо до науки

1       2    3   4     5  –

Хочем все на світі знать!

 

-         Діти, візьміться за руки, створіть коло і передайте        один одному потиском руки іскорку успіху і натхнення.

ІІ. Оголошення теми , завдань уроку та очікуваних результатів 

— Сьогодні у нас на уроці присутній Комп’ютер-математик. І недаремно саме він. Адже сьогодні ми будемо закінчувати таблицю додавання і віднімання. І повинні рахувати швидко і правильно, як наш друг  Комп'ютик. (Слайд 2)

-З яким числом ми ще не складали таблиці? (9)

Але спочатку Комп'ютик хоче перевірити як ви засвоїли раніше вивчений матеріал. Тому приготував для вас ряд завдань.

IІІ. Актуалізація знань учнів

 Усна лічба

1. Гра « Прикрась ялинку» (Слайд 3)

Так як скоро наближається свято Нового року, Компютик просить нас допомогти прикрасити ялинку.

2. Гра «Знайди помилку» (Слайд 4)

 -Поспішаючи до нас,  Комп'ютик заблукав у зимовому лісі, дуже промерз, захворів і підхопив комп’ютерний вірус. Давайте полікуємо його. 

 

3. Гра «Допоможи отримати подарунки» (Слайд 5)

Кожен на новорічні свята хоче отримати подарунки. Наш Компютик також. Допоможемо йому?                            

4. Каліграфічна хвилинка

 Щоб дізнатись, яку цифру ми будемо   писати на каліграфічній хвилинці, ви повинні знайти      відповідь у вірші – задачі

Сиділо на гілочці п’ять горобців,

А четверо знизу співало : « Ців – ців!»

Галинка пташок стала вже рахувать :

Та скільки їх було не  може сказать                                                                                

--Тож скільки всього пташок сиділо на гілці? (9)

Покажемо Комп'ютику, як гарно ми вміємо писати цифри.                                                -                           

5. Розв’язання кругових прикладів (Слайд 6)

Ще одне завдання приготував для нас Комп'ютик. Виконаємо його в зошитах.

4. Фізкультхвилинка

Із-за парт ми піднялись,
Всі добряче потяглись,
Гарно спинки всі прогнули
І про втому геть забули.
Пальці всі в замок закрили
Й стисли їх мерщій щосили.
А тепер присіли — раз!
Фізкультпауза у нас.
Піднялись і пострибали,
Мов сніжинки покружляли.
Сіли рівно — і до праці.
Хай не стомлюються пальці.
ІY. Вивчення нового матеріалу

1. Повторення складу чисел . (Слайд 7)

2. Складання таблиці додавання й віднімання числа 9.

Робота з підручником (№ 1) (Слайд 8)

3. Розв’язання прикладів з опорою на таблиці (№ 2)

.Y. Закріплення й поглиблення  вивченого матеріалу.

1. Розв’язання прикладів з опорою на таблиці (№ 2)

2.  Самостійна робота (за трьома рівнями)

І рівень                                  ІІ рівень                                 ІІІ рівень

3 +  …   = 7                                     7 – 2 + 3                                 7 + 3 

9 – …    = 6                                     2 + 3 + 4                                 6 + 2 

…    + 2 = 9                                     8 – 6 + 5                                 9 – 4 

 …   – 6 = 4                                                                                    8 – 5

 

 

  1. 1.     Розв'язування задачі (Слайд 9)

«Мозковий штурм»

 Щоб розв’язати задачу,яку пропонує нам наш герой,  проведемо «Мозковий штурм»

- Що таке задача? (Математична вправа)

- З яких частин складається задача? (Умова, запитання, розв’язування, відповідь)

- Яку роль відіграє в задачі запитання? (Від запитання залежить розв’язання. Без запитання не може бути задачі).

 

YІ. Підсумок уроку

  1. Гра «Мікрофон»

-         Які нові знання з математики отримали?

-         Що сподобалося?

-         Що запам’яталося?

Компю'тик дякує вам за гарну роботу! (Слайд 10)


 

                                                             Урок 5

Тема: Задачі на знаходження невідомого доданка. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10.

Мета:   формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка; вчити обґрунтовувати вибір дії для  розв’язування задачі; за допомогою різних вправ закріплювати  знання учнями таблиць додавання і віднімання чисел;

           розвивати обчислювальні навички та логічне мислення учнів;

           виховувати інтерес до математики та наполегливість в  роботі.

 

Обладнання: презентація «Сонечко запрошує на урок»

Хід уроку

 І. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Вправа «Енергізатор»

 -Відгадайте загадку.

Вона буває на обличчі кожного, коли ми радіємо. Вона приносить  щастя в дім. ЇЇ не можна купити. Вона нічого не коштує, а дає нам багато. (Усмішка)

-         Які слова допомогли відгадати загадку?

Посміхайтеся під час спілкування! Будьте завжди привітні, усміхнені. Нехай тепло вашої усмішки зігріває людей, що поруч з вами.

Подаруйте  один одному веселу посмішку.

-Але щоб у нас був ще гарніший настрій, давайте запросимо в гості сонечко з його промінцями. (Учні хором промовляють закликаночку  ,  яку вивчили на уроці української мови)

Сонечко, сонечко,

Виглянь у віконечко,

Ми тебе чекаємо,

Зранку виглядаємо.

Усміхнися з-за хмаринки,

Кинь ласкавий промінець

Ой, який ти молодець!   

Ось і завітало до нас сонечко, посвітлішало в класі від його промінців. (Слайд1)

 А кожен промінець має для вас завдання. Давайте відкриємо перший промінчик.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.

  1. Усний рахунок (Слайди 2-12)…
  2. Математична розминка.

Продовж речення (Слайд 13)

-         Збільшити- це означає…

-         Зменшити – це означає…

-         Результат дії додавання – це…

-         Результат дії віднімання – це…

-         Задача складається із…

  1. Хвилинка каліграфії  (Слайд14-15)

 

-      Сонечко пропонує

Урок продовжіть без зупинки

З каліграфічної хвилинки

- Цифра, яку будемо писати є відповіддю задачі.

Ось до класу на урок

Залетіло шість сорок

Дві пізніше прибуло

Скільки всіх птахів було? (8)

 

Пояснення написання цифри 8.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сонечко просить, щоб ми сьогодні повправлялись у розв’язуванні прикладів та задач. Були працьовитими та старанними.

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

Давайте подивимось, яке наступне завдання пропонує нам сонечко.

1. Робота над задачею (Слайд 16-17)

Аналіз задачі:

-         Про що йдеться в задачі?

-         Що  означає число 10?

-         Що  означає число  7?

-         Яке запитання задачі?

-         Якою дією ми будемо розв’язувати задачу?

-         Чому?

-         Як запишемо розв'язок задачі?

-         Запишіть розв’язання задачі в зошит.

2. Фізкультхвилинка  «Сонечко танцює».

-Давайте потанцюємо разом з сонечком. Слайд 18-19)

3.  Творча робота . Складання задачі за малюнком  (слайд 20)

V.Закріплення і повторення вивченого. Розвиток математичних знань.

1. «Кругові приклади» (Слайд 21)

2. Хвилинка відпочинку.

Вправи для очей «Сонячна галявина» (Слайд22-23)

  1. Робота з відрізками. (Слайд 24)

Сума довжини двох відрізків дорівнює 9 см. Довжина одного відрізка 5 см. Яка довжина  другого відрізка?

  1. VI.           Підсумок уроку.

Дітки, як ви думаєте, сподобалось сонечку, як ми працювали на уроці?

-Що вам сподобалось найбільше?

(Слайд 25)

 

 

Активні користувачі за останні 15 хвилин: