Тіла навколо нас. Характеристика тіла.
Останнє редагування: 2015-02-19
Автор: Рєзнік Оксана Тарасівна
Тема : « Тіла навколо нас. Характеристики
тіла , їх вимірювання.»
Мета уроку.
ОСВІТНЯ . Навчитися характеризувати тіло за його формою ,розмірами , об`ємом , масою . Робити відповідні вимірювання за допомогою приладів та інструментів для визначення характеристик тіла . Характеризувати тіло ,відповідно запропонованому плану. Класифікувати тіла на тіла живої та неживої природи.
РОЗВИВАЛЬНА. Розвивати вміння порівнювати , аналізувати ,спостерігати , застосовувати свої знання в житті ; розвивати пам`ять , увагу , логічне мислення й уміння робити висновки.
ВИХОВНА . Виховувати розуміння взаємозв`зків у природі.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу .
Учитель. Добрий день. Продзвенів дзвінок і ми з вами зануримся у вивчення навколишнього світу , частинкою якого є ми з вами. Пригадайте який предмет вивчає навколишній світ. (відповідь учнів )
ІІ. Актуалізація опорних знань .
Учитель. Для того , щоб визначити тему нашого уроку , необхідно розв`язати кросворд , який надасть нам ключове слово теми уроку .
(Учні розв`язують кросворд за допомогою якого пригадують природничі науки та визначають ключове слово теми уроку.Для розв`язування кросворду використовуються нетбуки :один учень – один нетбук .)
ІІІ.Повідомлення теми , мети і завдання уроку . (СЛАЙД)
Учитель. Озирнемось навкруги та перерахуєм об`єкти які оточують нас . ( Учні наводять приклади оточуючи тіл )
Яка відмінність між приведеними вами тілами ? (Учні дають відповідь ) На які дві групи можна класифікувати тіла ? (СЛАЙД)
Яке зображення лишнє на слайді ? (СЛАЙД)
IV.Сприйняття та первинне осмислення нового матеріалу.
Перегляньте фрагмент мультфільма та визначте про яку характеристику тіла йде мова ? (СЛАЙД)
( Учні дають відповідь , що мова йде про довжину )
Учитель .Яких ще двох характеристик тіла не вистачає , щоб описати розміри тіла ? Що є еталоном вимірювання цих характеристик ? Виконайте зазначене на слайді завдання. (СЛАЙД)
Учитель. Перегляньте фрагмент мультфільма та визначте про яку характеристику тіла у ньому йде мова. (Учні дають відповідь , що мова йде про об`єм тіла ) У яких одиницях вимірюють об`єм тіла ? Виконайте зазначене на слайді завдання . (СЛАЙД)
Перегляньте фрагмент мультфільма та визначте про яку характеристику тіла йде мова ? (СЛАЙД)
( Учні дають відповідь , що мова йде про масу тіла ) Що є еталоном вимірювання цієї характеристики ?
Учитель виконує дослід вимірювання маси тіла . Результати учні записують у зошит.
V . Узагальнення та систематизація знань.
Учитель пропонує охарактеризувати тіло за планом. (СЛАЙД)
VI. Підведення підсумків уроку , оголошення оцінок .
VII . Рефлексія .
Продовжіть думку « На уроці я довідався …» , «Найбільше мені сподобалося …»
VIII . Домашнє завдання. § 6 вивчити. Відповісти на питання після параграфа.