Ви Гість.

Письмове додавання

Останнє редагування: 2015-02-20

Автор: Головко Наталія Дмитрівна



3 клас

Урок математики

Тема. Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через десяток. Складання і розв’язування задач за поданим виразом та коротким записом. Периметр прямокутника

Мета: ознайомити учнів з  прийомом додавання трицифрових чисел з переходом че­рез десяток; опрацювати складання задачі за поданим виразом та коротким записом; закріпити вміння знаходити периметр прямокутника; формувати навички письмового додавання і віднімання трицифрових чисел; розвивати увагу, логічне  мислення; виховувати інтерес до предмета.

Обладнання: картки для усних обчислень, мультимедійна презентація.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Каліграфічна хвилинка

2. Усні обчислення.

1) Гра «Познач маршрут».

— Діти вирушили у подорож літаком. Позначте стрілками маршрут подорожі, якщо літак прямував відповідно до збільшення значень від­повідей.

 

 

2) Математичний диктант

—    Запишіть вирази, знайдіть їх значення.

(600 + 100) - (600 - 100) = 200

(500 + 400) - 700 = 200

150 + (250 - 50) = 350

(770 - 70) - 200 = 500

1000 - (600 + 400) = 0

500 - (140 + 60) = 300

3) Завдання для опитування.

• Пояснити, як письмово відняти числа 609 і 262.

• Сума двох чисел 520. Перше число 330. Порівняйте перше і друге числа.

• Перше число 8, друге на 2 менше від нього, а третє у 6 разів біль­ше від другого. Знайдіть третє число.

III. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота.

 

7 + 8 = 15

70 + 80 = 150

6 + 7 = 13

60 + 70 = 130

12 – 5 = 7 

120 – 50 = 70

14 – 8 = 6

140 – 80 = 60

 

2. Робота за вправою № 659.

Учитель пояснює, як робити обчислення.

3. Коментоване розв’язування прикладів № 660

+325                 +428                     +254                  +112

  413                   344                        247                    429

  738                   772                        501                    541

- Складіть задачі різних видів за виразом 325 + 413.

 

1) У пекарні було 325 кг борошна. Привезли 413 кг. Скільки всього кілограмів борошна у пекарні тепер?

 

Розв’язання:

+325

  413

  738

2)  Якщо від невідомого числа відняти 325, буде 413. Знайди невідоме число.

 

3) На першій ділянці парку посадили 325 лип, а на другій  — 413 лип. Скільки посадили лип на двох ділянках разом?

 

4) У магазині першого дня продали 325 кг картоплі, а другого – на 413 кг більше. Скільки картоплі продали другого дня.

 

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1.   Складання та розв’язування задачі № 661 за коротким записом.

1)  320 + 245 = 565 (шт.) - завезли олівців;

2)  565 – 300 = 265 (шт.) - завезли гумок.

(320 + 245) – 300 = 265 (г.)

Відповідь : 565 штук олівців, 265 штук гумок.

2. Фізкультхвилинка.

3. Розв’язування задачі № 662  за кресленням.

 

Розв’язання:

 

1)  246 – 20 = 226 (км) - пройшов другий поїзд до зустрічі;

2)  246 + 226 = 472 (км) - відстань між містами.

246 + (246 – 20) = 472 (км)

Відповідь : 472 кілометри.

4. Робота з геометричним матеріалом.

Знайти периметр кожного прямокутника (завдання № 663).

 

Розв’язання:

 

(3 + 4) • 2 = 14 (см) - периметр першого прямокутника.

 

3 см, тоді

3 • 4 = 12 (см) - периметр другого прямокутника (квадрата).

 

 (1 + 4) • 2 = 10 (см) - периметр третього прямокутника.

Відповідь : 24 см, 12 см, 10 см.

5. Завдання з логічним навантаженням.

Розв’язання:

36 : 9 = 4 (к. ) - книг він може купити.

З п’яти книг чотири книги Михайлик може купити

5 • (5 – 4) = 5 способами.

ШФУСК  

  ШФУС        ШУСК      ШФСК      ШФУК    ФУСК

Відповідь: 5 способами.

V. Підсумок уроку

— Поясніть прийом письмового додавання за прикладами:

429 + 135,     572 + 283.

VI. Домашнє завдання № 665, 666.

 

 

 



Активні користувачі за останні 15 хвилин: