Звук [н], [н'], буква «ен». Написання імен із великої букви. Поєднання букви «ен» з іншими буквами. Письмо букви, з'єднань, слів, речень. Переведення друкованих букв у писані
Останнє редагування: 2015-02-23
Автор: Іванович Світлана Леонідівна
Звук [н], [н'], буква «ен». Написання імен із великої букви. Поєднання букви «ен» з іншими буквами. Письмо букви, з'єднань, слів, речень. Переведення друкованих букв у писані.
Мета: вправляти у читанні по складах; написанні букви «ен» з іншими буквами; ознайомити з реченнями, у яких є звертання і розвивати мовлення; збагачувати словниковий запас учнів і виховувати інтерес до навчання
Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок
Починається урок
Він веселий і цікавий
Тож гостей зібрав чимало
Повернімося обличчям до гостей
І лагідно промовимо:
«Добрий день!»
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
Сьогодні ми продовжуємо вчитися читати склади, слова та речення з буквою «ен». Повторимо, які звуки вона позначає. Навчимось правильно з'єднувати букву «ен» з іншими буквами, записувати слова та речення з цією буквою.
1. Відгадування загадки:
Дуже товсті ноги маю,
Ледве їх переставляю,
Сам високий я на зріст
Замість носа в мене хвіст.
(Слон)
- Який звук ви чуєте у кінці слова?
- Якою буквою позначається цей звук на письмі?
- Цей звук приголосний чи голосний?
2. Хвилинка – цікавинка
А чи знаєте ви, що слон не п’є через хобот, а тільки може засмоктувати ним воду, щоб потім вилити її до рота або собі на спину. А вухами обмахує себе для того, щоб віддати зайве тепло у повітря.
3. Розчитування
а) Скоромовка
У ніч новорічну носоріг
Намисто начепив на ріг.
( Інтонування скоромовки ! . ? )
Фізкультхвилинка
- Час настав для відпочинку
Проведем фізкультхвилинку.
Хмарка сонечко закрила,
Слізки срібнії зронила.
Ми ті слізки пошукаєм,
У травичці позбираєм.
Пострибаєм, як зайчата,
Політаєм, як пташата.
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки, ніжки.
Всі веселі? От чудово!
А тепер до праці знову.
б) Чистомовки
на-на-на- ………..(слона);
ну-ну-ну-…………(слону);
ни-ни-ни-………..(слони).
в) Робота з текстом «Настуся вишиває хусточку» (картки з текстом)
Незабаром у мами день народження. Вирішила доня зробити нені велику приємність – вишити хусточку.
Вишиває дівчинка тільки тоді, коли мами немає вдома. Вишиває і співає. Робить усе так, як бабуся.
Зрадіє мама, що в неї така працьовита донечка росте. Буде гарна зміна і бабусі, і мамі.
1. Читання тексту вчителем.
2. Відповіді на запитання:
- Незабаром день народження в мами чи бабусі?
- Дівчинка вишиває хусточку?
3. Читання «паровозиком».
- Хмаринка запрошує до роботи в зошиті, зробимо розминку для пальчиків.
(Пальці рук стискаються і розтискаються).
Раз, два, три, чотири-
Ми писати захотіли.
5,6.7.8-
Зараз ми усе напишем.
4.Робота у прописах
- Розгорніть, будь ласка «Малюй-пиши» на с.17.
Зошит свій я розгортаю,
Навкоси його кладу,
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно не зігнусь
до роботи візьмусь.
- Читання віршика учителем.
Носоріг весь день блукав,
Друзів він собі шукав.
Хоч шукав, знайти не зміг –
Всіх лякає отой ріг.
- Розмальовування носорога.
Перед початком роботи у зошитах пригадати правила:
- як тримати олівець і зошит;
- як сидіти за партою;
- як поводитись під час уроку.
- Які кольори можна взяти для розфарбовування малюнка?
Робота у зошиті
Виконання вправи (2 – й рядок), (3,4 рядки).
Фізкультхвилинка
- Годі, дітки,працювати,
Час настав відпочивати.
Дружно ми заплющим очі
Та уявимо охоче,
Що у лісі весь наш клас
І вітають сосни нас –
Простягають руки-віти.
Горнуться барвисті квіти.
Угорі пташки співають,
Білки на гілках стрибають,
І мурашкам-трудівницям
Без роботи не сидиться.
А легенький вітерець
Шепче: «Паузі кінець».
а) Мовна гра «Упіймай звук» (долоньки)
ДОЩ, ДЕНЬ, СОНЦЕ, ВІТЕР, НІЧ, ХМАРА, НЕБО.
- До якої природи належать названі об’єкти?
б) Моделювання слів. Гра «Намистинки» (Настуся, носоріг, нічка, Ніна)
Йшла Настуся по стежинці
Загубила намистинки.
А ви їй допоможіть,
Намистинки ці зберіть.
3. Робота у зошиті.
Письмо речення. (Он Ніна і Наум).
- Скільки слів у реченні?
- З якої літери пишеться початок речення?
- Чому слова «Ніна» і «Наум» пишуться з великої літери?
- Що ставимо в кінці речення?
ІІІ. Узагальнення вивченого на уроці.
Відгадайте загадку.
Ой котилось коло,
Коло-покотьоло,
Всіх ласкаво гріло,
Цілий день світило, А під вечір коло
Дуже натомилось-
Спати покотилось,
Геть за видноколо.
(сонце)
- Добирають ознаки.
- Як Сонцезайчик любить розважатися?
(Прочитаємо віршик у зошитах, с.4)
ІV. Підсумок уроку.
Ось і уроку кінець!
Хто працював – молодець!
- Подивіться! Яку літеру закрила хмаринка у словах (Ніна, носоріг)?
- Який звук у слові «Ніна»? (м’який і твердий приголосний звуки).
- А який у слові «носоріг»? (твердий приголосний звук).
Дякую за чудову працю на уроці!
Бажаю всім успіхів.